droga mleczna

Wypożyczanie samochodu zastępczego z OC sprawcy kolizji

Coraz większy ruch na drogach powoduje, że mimo zachowania jak największej ostrożności nasz samochód może zostać uszkodzony w wyniku wypadku lub stłuczki, co może uniemożliwić dalszą jazdę.
Kiedy spotka nas taka przykra sytuacja, to możemy bez problemu kontynuować jazdę bo należy nam się samochód zastępczy z OC sprawcy. Kiedyś możliwość skorzystania z takiego auta miały tylko osoby wykorzystujące samochód w prowadzeniu działalności gospodarczej, a obecnie może z niego skorzystać praktycznie każdy. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy posiadamy drugi samochód, który możemy użytkować w czasie naprawy pojazdu jaki uległ wypadkowi.
Samochód zastępczy z OC sprawcy należy się nam przez cały okres w którym nasze auto będzie znajdować się w warsztacie i to już od momentu wystąpienia szkody. Musimy tylko pamiętać, że samochód, który wynajmiemy musi być dokładnie takiej samej klasy jak nasz.
Samochód zastępczy z OC sprawcy możemy już wypożyczyć w praktycznie każdej wypożyczalni aut. Wiele z nich pomaga również w załatwieniu wszystkich formalności do rozliczenia z firmą ubezpieczeniową oraz daje możliwość wynajęcia pojazdu bezgotówkowo, gdyż wszystkie koszty zostaną pokryte z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej sprawcy kolizji lub wypadku. Zwalnia to nas więc z jakichkolwiek kosztów, pozostaje tylko udać się w dalszą podróż.