Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód za granicą?

Jako że dziś niemal nikt nie wyobraża sobie życia bez samochodu nic dziwnego, że dość często na jego wynajem decydujemy się także i wtedy, kiedy jesteśmy za granicą. Wielu chcących skorzystać z takich usług nie wie jednak, na co ma zwrócić uwagę, wynajmując pojazd w zagranicznej wypożyczalni. Na jakie w związku z tym czynniki należy spojrzeć w pierwszej kolejności?

Wynajem bezpośredni lub przez pośrednika

Z wypożyczalni samochodów we Wrocławiu, czy każdym innym polskim mieście korzystamy bezpośrednio. Poza granicami naszego kraju nie jest to już jednak takie oczywiste. Dlatego też sprawdzić trzeba, czy nie będzie to wynajem przez pośrednika, który oczywiście będzie nas kosztował więcej.

Warunki umowy

Tak jak i każda wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu, Warszawie czy Poznaniu ma swoje druki umów, tak samo jest również z instytucjami tego typu poza granicami Polski. Bardzo ważne jest to, aby zaznajomić się z jej warunkami. Dotyczy to między innymi wszelkich opłat oraz ubezpieczenia. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że dodatkowe opłaty wypożyczający może ponieść za wiek. Szczególnie jeśli jest młodocianym kierowcą. Oczywiście bardzo ważne jest ubezpieczenie, a więc co stanie się z autem, jeśli zostanie ono uszkodzone lub skradzione. Najlepiej z punktu widzenia klienta, jeśli wszystko obejmie ubezpieczenie. W innym wypadku możemy zostać dotknięci naprawdę wysokimi kosztami, co oczywiście nie będzie na rękę dla samego wypożyczającego. Lepiej zapłacić bowiem więcej i mieć pewność, że w przypadku nieszczęścia wakacje nie zakończą się dla nasz finansowym koszmarem.