Warta samochód zastępczy

Samochód zastępczy z OC sprawcy Warta

Zastępczy po stłuczce

Wypadek może zdarzyć się każdemu. Na szczęście większość z nich to tylko niegroźne stłuczki, powodujące „jedynie” kłopoty finansowe. Co zrobić, jeżeli stłuczka, która nam się przytrafiła uniemożliwi nam dalszą jazdę?

Samochód zastępczy z Warty

Jednym z rozwiązań jest samochód zastępczy z OC sprawcy. Samochód ten przysługuje nam od dnia wypadku, aż do dnia zakończenia naprawy naszego auta. Przez wiele lat trwały spory, dotyczące faktu użytkowania samochodu zastępczego. Nie brakowało głosów, że samochody te nie powinny być używane do użytku prywatnego. Obecnie jednak nie jest istotne, do jakich celów ten samochód będzie używany. Niestety, wynajęcie samochodu zastępczego wiąże się ze sporymi kosztami. Oczywiście, ubezpieczyciel je zwróci, jednak nie od razu. Wynajmując auto, to my musimy za to zapłacić.

Gdzie po pojazd zastępczy

Jak znaleźć wypożyczalnię samochodów? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę samochód zastępczy Wrocław, by trafić na całe mnóstwo ofert. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór nie jest dowolny. Wypożyczone auto nie może być klasy wyższej niż to, którym dotychczas jeździliśmy. Nie jest więc możliwe wynajęcie terenówki, jeżeli nasz rozbity samochód to auto kompaktowe. Poza tym trzeba pamiętać, by kwota, za jaką wypożyczymy samochód nie była wyższa niż stawki na rynku lokalnym. Warto wybrać wypożyczalnię, która zajmie się późniejszymi formalnościami i rozliczaniem się z ubezpieczycielem.