wieża kontrolna na lotnisku

Podróżowanie z lotniska we Wrocławiu

Nowy terminal we Wrocławiu

Nasze porty lotnicze to już niezwykle nowoczesne i ładne miejsca, z których odlecieć możemy do wielu miejsc na świecie. Pożegnaliśmy już czasy słusznie minione w tej materii również, i bardzo dobrze.
Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu należy z pewnością do najlepszych w kraju. Ten nowy port przyciąga nie tylko tym, że jest pięknie rozbudowany. Jego kompleks rzeczywiście robi wrażenie. Nowy terminal spowodował, że lotnisko wrocławskie cieszy się duża popularnością. Zwiększyły się możliwości obiektu, a tym samym i liczba odprawianych pasażerów. Wrocław obsługuje 7 stałych linii lotniczych oraz czartery. Ma tutaj również swoja bazę Ryanair.

Infrastruktura lotniska

Lotnisko wrocławskie dysponuje dużą liczbą stanowisk odprawy biletowo – bagażowej ( ponad 20), jest tez kilka stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Znajdziemy tutaj również sale konferencyjne, jest kaplica. Bezpieczeństwo pasażerom gwarantuje nowoczesny system monitoringu.
Warto podkreślić również fakt, że lotnisko jest bardzo dogodnie położone. Nie jest zbytnio odległe od miasta. Poza tym, dzięki sprawnemu i dobrze rozbudowanemu systemowi komunikacji, łatwo dojechać do portu. Jeśli podróżujący przyjechali na lotnisko własnym samochodem, mogą bez problemu zostawić swój pojazd na jednym z wielu parkingów, jakie znajdziemy w pobliży. Przy czym cena za „przechowanie” naszego samochodu jest przystępna.