Jak uniknąć pułapek związanych z wynajmem auta?

Samochód możemy dziś wynająć niemal w każdym mieście. Nie brakuje obecnie wypożyczalni samochodów we Wrocławiu, jak i Warszawie, Białymstoku czy Katowicach. Wybór jest naprawdę spory, ale nie może być inaczej, skoro na takie usługi jest spory popyt. Wprawdzie największą popularnością cieszą się wypożyczalnie w dużych miastach z lotniskami lub ośrodki turystycznymi, to nie jest to mimo wszystko żadna reguła. Prawda jest jednak taka, że nie każda wypożyczalnia pojazdów jest nastawiona przyjaźnie do klienta. Zdarzyć się może, że podpisując kolejne dokumenty, zaciska on tylko na sobie sidła. Jak w związku z tym nie dać się złapać na pułapki takich punktów?

Dodatkowe usługi

Przyjrzeliśmy się tej kwestii na podstawie wypożyczalni samochodów we Wrocławiu, choć większość punktów tu zlokalizowanych, a już na pewno te renomowane mają jasno określone zasady wynajmu. Jeśli jednak na coś byłoby trzeba zwrócić uwagę, to na pewno byłoby to dodatkowe ubezpieczenie. Większość ma standardowe ubezpieczenie OC, co powinno być wystarczające. Przynajmniej jeśli to nie Wy jesteście sprawcami kolizji. Wówczas poniesiecie wysokie koszta.

Stan pojazdu

Obecnie wypożyczalnie samochodów we Wrocławiu, jak i każdym innym mieście mają dosyć szeroką ofertę. Tym samym kolejne samochody nie są wypożyczane z dużą częstotliwością. Nie oznacza to jednak, aby przed wyjazdem nie sprawdzać ich stanu. Jest to absolutna konieczność, bo w innym razie po powrocie do wypożyczalni zostaniemy oskarżeni o ich uszkodzenie, co poniesie za sobą dodatkowe koszta.