uśmiech i auto

Naprawa samochodu i warsztat

Uczestniczymy w kolizji drogowej i to my właśnie jesteśmy poszkodowani, nasz samochód został uszkodzony i unieruchomiony i odjechał na lawecie prowadzonej przez pomoc drogową.
Ubezpieczenie sprawcy gwarantuje nam kwotę ubezpieczenia za naszą szkodę, jednak nie każdy wie, że należy nam się również samochód zastępczy z OC sprawcy. W takim przypadku mamy prawo skorzystać z auta zastępczego w momencie, kiedy zostaliśmy pozbawieni swojego, własnego pojazdu.
Są w Polsce wypożyczalnie, które mają z ubezpieczycielami podpisane umowy, otrzymujemy spis takich wypożyczalni i do nich się udajemy. Pracownicy takiego miejsca załatwią wszelkie potrzebne formalności, bez naszego udziału, podstawią nam odpowiednie auto, a wszelkimi kosztami obarczą ubezpieczyciela. zastępczy Wrocław
Samochód zastępczy z OC sprawcy należy nam się od momentu gdy nasze auto pojechało do warsztatu, przez cały okres naprawy możemy korzystać z wynajętego samochodu bez żadnych kosztów, aż do momentu całkowitego naprawienia naszego pojazdu. W przypadku gdy ubezpieczyciel określił naszą szkodę, jako szkodę całkowitą, z auta zastępczego możemy korzystać do momentu wypłaty pieniędzy.