duża-ciężarówka-zastępcza

samochód zastępczy TUZ

Jeżeli kiedykolwiek miałeś wypadek lub zdarzenie drogowe, twoje auto zostało rozbite nie z Twojej winy lub zostałeś pozbawiony środka lokomocji i nie masz możliwości dojazdu do pracy. Jeszcze kilka lat temu wiązałoby się to z bardzo dużą ilością problemów i potrzebą korzystania z zastępczych środków transportu takich jak linie kolejowe lub transport komunikacją publiczną, ponieważ samochód zastępczy na czas likwidacji szkody dotychczas należał się jedynie osobom, które samochód wykorzystywały do działalności gospodarczej. Jednak w listopadzie 2011 wprowadzono duże zmiany.

Po wprowadzeniu tychże zmian, auto zastępcze miało przysługiwać każdemu korzystającemu z ubezpieczenia OC. Jednakże niedopracowane przepisy sprawiały, że sprawiali wiele problemów poszkodowanym, którzy wymagali pokrycia wszystkich kosztów wynajmu samochodu zastępczego. samochód-zastępczyTowarzystwa Ubezpieczeniowe wykorzystując tak niedopracowane przepisy prawne odmawiały pokrycia kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, jeśli uszkodzone auto nie było wykorzystywane do działalności gospodarczej, innej działalności zarobkowej lub poszkodowany miał możliwość korzystać z komunikacji zastępczej typu komunikacja miejska bądź drugi samochód w rodzinie lub też drugi samochód ubezpieczonego. Skargi do Rzecznika Ubezpieczonych spowodowały, iż sprawa znalazła się przedmiotem obrad Sądu Najwyższego.

Jednak nie wszyscy ubezpieczyciele uciekali się do takiego omijania przepisów. Wybierając TUZ ubezpieczenia zazwyczaj samochód zastępczy TUZ jest w pakiecie OC.