transport i pustynia

Samochód zastępczy od Link4 Wrocław

Samochód zastępczy z Link4?

Stłuczka, czyli drobny wypadek komunikacyjny, może się przytrafić nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Nikt nie jest przecież w stanie przewidzieć możliwych wariantów zachowania wszystkich uczestników ruchu. Nawet największa ostrożność i umiejętności mogą się okazać niewystarczające w przypadku, gdy inny kierowca straci na chwilę koncentrację.
Znalezienie się w podobnej sytuacji to z pewnością nic przyjemnego. Nawet nie będąc sprawcami stłuczki tracimy przecież sporo czasu, nerwów i na czas naprawy również i samochód.

Link4 też da samochód zastępczy z OC, ale z wypożyczalni rozliczającej bezgotówkowo

O ile straconego czasu i nerwów nie da się odzyskać, to jednak można w prosty sposób zaradzić brakowi środka komunikacji. W większości przypadków można, na czas naprawy naszego pojazdu, otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy, także jeżeli sprawca kolizji jest ubezpieczony w Link4, przejętego przez PZU.
Wbrew obiegowym opiniom pojazd zastępczy przysługuje każdemu kierowcy, który z nie swojej winy jest uczestnikiem kolizji drogowej. Nieważne jest również, czy samochodu używał do celów prywatnych czy za jego pomocą wykonywał działalność gospodarczą. Nie trzeba również prosić o zgodę ubezpieczyciela.
Żeby skorzystać z tego prawa najłatwiej jest skorzystać z usług firmy wypożyczającej auta. Odpowiednią można znaleźć wpisując w okno wyszukiwarki internetowej hasło w stylu: „samochód zastępczy Wrocław” (miasto oczywiście dowolne). Właściwa wypożyczalnia powinna już zająć się wymaganymi formalnościami.