toyota po wypadku

Samochód z wypożyczalni: jest to rozwiązanie

W przypadku szkody komunikacyjnej mamy prawo do skorzystania z samochodu zastępczego.
Samochód zastępczy z oc sprawcy należy nam się gdy nasz samochód w czasie kolizji został uszkodzony. Jeździmy samochodem zastępczym do czasu całkowitej naprawy naszego pojazdu, a w przypadku szkody całkowitej do momentu wypłacenia nam należnego odszkodowania.
Samochód otrzymujemy z wypożyczalni, z którą ubezpieczyciel ma podpisaną umowę, pracownicy takiej wypożyczalni załatwiają wszelkie potrzebne formalności, a nam jedynie podstawiają samochód.droga w zimie
Do niedawna samochód zastępczy z oc sprawcy należał się jedynie osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Dzisiaj, po szeregu ustaleniach, takie auto należy się również osobom prywatnym.
Jest to bardzo duże udogodnienie, ponieważ w przypadku gdy zostaniemy pozbawieni, w wyniku kolizji, naszego pojazdu, dzięki samochodowi zastępczemu, możemy nadal normalnie funkcjonować.
Samochód zastępczy możemy wybrać sobie sami, nie ponosimy żadnych kosztów związanych z wynajmem auta, korzystamy z niego do czasu gdy będziemy już mogli odebrać swoje, naprawione auto, z warsztatu.