samochód po kolizji

Obowiązek ubezpieczyciela przy likwidacji szkody

Kolizja to sytuacja bardzo niemiła, zwłaszcza gdy przydarzyła się nam nie z naszej winy, a gdy ktoś spowodował wypadek.
Policja, którą wołamy na miejsce wypadku daje nam odpowiednie zaświadczenia a sprawca daje nam numer swojej polisy OC.
W przypadku gdy nasze auto zostaje unieruchomione, należy nam się samochód zastępczy z OC sprawcy. Jeżeli nasz samochód trafia do warsztatu samochodowego i jest tam naprawiany przez dłuższy bądź krótszy okres, to właśnie w tym czasie możemy korzystać z auta zastępczego na koszt sprawcy.
Wiele wypożyczalni współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi i na podstawie określonych umów, pracownicy takiej wypożyczalni załatwiają za nas wszelkie potrzebne formalności, a my jedynie otrzymujemy auto zastępcze. W każdym jednym, większym mieście istnieje taka wypożyczalnia, a co za tym idzie i możliwość wypożyczenia auta zastępczego.
Samochód zastępczy Wrocław również daje możliwość wynajęcia go poprzez istniejące w tym mieście wypożyczalnie współpracujące z ubezpieczycielami.

Samochód zastępczy przy szkodzie całkowitej

W przypadku naliczenia nam szkody całkowitej przez firmę ubezpieczeniową, a to częsta praktyka np. w Generali, MTU, Linkt czy TUW TUZ, samochodem zastępczym możemy jeździć do czasu wypłaty należnego nam odszkodowania, jeżeli z auta korzystamy dłużej
to wtedy opłaty za nie ponosimy już sami. Najlepiej jest omijać wszelkiego rodzaju kolizje i nie brać w nich udziału, ale niestety nie wszyscy ludzie mają takie podejście i dlatego obowiązkiem jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej OC.
Do niedawna auto zastępcze firmy ubezpieczeniowe proponowały jedynie osobom prowadzącym działalność gospodarczą, w tej chwili ten przywilej obowiązuje wszystkich nawet osoby prywatne, ponieważ dlaczego osoby prywatne, mają być poszkodowane w kolizji i potem w prowadzeniu swojego życia codziennego.Samochody zastępcze dają w miastach jak Wrocław, Kłodzko, Legnica, Zgorzelec, Milicz, Rawicz i innych.