merce

MTU Legnica: skąd samochód zastępczy

W obecnych czasach właściwie prawie każdy posiada samochód. Stał się on tak popularny, że niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego. Właściwie nie ma się co dziwić, codziennie przecież musimy dojeżdżać do pracy czy szkoły, zabiegani i zajęci nie mamy czasu na to, by czekać na przystankach autobusowych. Trzeba zrobić zakupy, odebrać dzieci ze szkoły czy przedszkola, zawieźć je do lekarza i tak dalej. Lista czynności, które musimy wykonać jest nieraz bardzo długa, dlatego też samochód jest nam niezbędny.
Prawdziwym więc nieszczęściem jest uszkodzenie naszego pojazdu. A przecież w dobie wielkiego ruchu, korków i ogólnej ciasnoty na drogach, często nie da się uniknąć kolizji. Wystarczy moment nieuwagi i stłuczka gotowa. Samochód zostaje unieruchomiony, a przecież tak bardzo go potrzebujemy.
Co zrobić w takiej sytuacji?
Trzeba po prostu pamiętać, że mamy prawo do samochodu zastępczego. Z prawa tego możemy skorzystać po pierwsze w ramach ubezpieczenia OC sprawcy kolizji lub wypadku, ale również w przypadku, gdy mieliśmy wykupioną polisę autocasco.
Awaria pojazdu objętego gwarancją, to także powód, by dostać samochód zastępczy. Zaś w przypadku oddania do naprawy auta po gwarancji, udostępnienie samochodu zastępczego zależy głównie od dobrej woli serwisu.
Korzystanie z auta zastępczego sprawia, że nie musimy rezygnować z podróży czy to prywatnych, czy służbowych. Możemy przez kilka dni, nawet do tygodnia, jeździć takim pojazdem, a w tym czasie na pewno zostanie usunięta usterka w naszym wozie.
Bardzo istotne jest także to, że ubezpieczyciel przekazuje w nasze ręce auto zastępcze o tej samej klasie, co nasz pojazd.
Warto więc wcześniej zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji i pomyśleć nad wyborem dobrego ubezpieczyciela. Świetne warunki znaleźć można w ofertach internetowych pod hasłem „Samochód zastępczy Legnica MTU„.