kobra i plaża

Kolizja i co dalej? Skąd wziąć samochodów zastępczy?

W przypadku gdy ktoś w wyniku zdarzenia drogowego uszkodzi nasz samochód i to bez naszej winy, należy nam się samochód zastępczy z OC sprawcy. Tego typu przywilej należy nam się, gdy nasz samochód zostanie unieruchomiony, wtedy od momentu wstawienia samochodu do warsztatu naprawczego do momentu uruchomienia go możemy korzystać z samochodu zastępczego. Do tej pory towarzystwa ubezpieczeniowe ten przywilej przewidywały tylko dla osób prowadzących firmy, jednak dzięki wyrokowi sądu w tej chwili taki samochód należy się również osobom prywatnym.silnik samochodowy
W momencie kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe obliczy naszą stratę jako szkodę całkowitą, przywilej korzystania z auta zastępczego należy nam się do momentu wypłaty odszkodowania. Skutkuje to szybkim trybem wypłacenia nam należnego przekazu pieniężnego.
Samochody zastępcze dostarczają wypożyczalnie samochodów, które mają podpisane umowy z ubezpieczycielami, pracownicy takich wypożyczalni załatwiają wszelkie potrzebne formalności, typu rachunki i faktury z płatnościami za wypożyczenie.
Samochód zastępczy z OC sprawcy bardzo ułatwia życie poszkodowanym w przypadku każdego wypadku, sprawia, że ofiara wypadku nie zostaje całkowicie pozbawiona możliwości poruszania się samochodem. Dowożony jest także do Świdnicy, tak więc nie ma problemu z poruszaniem się, zwłaszcza, jeśli pojazd sprawcy wypadku ubezpieczony jest w PZU.