wnętrze pojazdu

Jesienny wyjazd i auto zastępcze z PZU

Letnie wakacje dobiegły końca, a przed nami okres jesienno-zimowy. Choć może się to wydawać dziwne, bardzo wiele osób właśnie teraz wyrusza na wyczekane urlopy czy ucieka z miejskiej dżungli na krótkie weekendy. Polska o tej porze roku jest bajecznie kolorowa i cudownie piękna dlatego warto wyruszyć z domu choćby na kilka dni i zobaczyć jesienne góry w Tatrach, Pojezierze Mazurskie, Kaszuby czy choćby Wybrzeże.
Najbardziej turystyczne miejsca są o tej porze zdecydowanie mniej zatłoczone, mniej zaśmiecone, a i ceny kwater czy atrakcji turystycznych opadają do przyjemnie niskiego poziomu.

auto zastępcze we Wrocławiu

Przed wyruszeniem w jakąkolwiek trasę warto wcześniej pomyśleć o przeglądzie swojego samochodu i o wymianie opon z letnich na zimowe. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, pogoda o tej porze roku potrafi być niezwykle kapryśna. Jednego dnia świeci piękne słońce, podczas gdy w kolejnym może spaść już śnieg.
Właśnie dlatego należy oddać swoje auto do przeglądu już teraz. Większość renomowanych stacji przeglądów oferuje na czas pracy samochód zastępczy (PZU też go czasem daje, zależy od umowy assistance), a zatem znika problem braku podstawowego środka transportu. Z reguły jednak takie auta nie są potrzebne, gdyż jeśli serwisujemy swoje samochody regularnie, ich przeglądy trwają zazwyczaj bardzo krótko.

Idzie zima, warto się do niej solidnie przygotować!