Jak uzyskać samochód zastępczy w Kłodzku z ubezpieczenia?

Zepsuł ci się samochód? A potrzebujesz go by dojechać do pracy? Nie masz ochoty na długie stanie na przystanku i oczekiwanie na przyjazd autobusu? Do dworca kolejowego z kolei masz daleko? Wszystko skutkuje tym, że musisz wcześniej wstawać do pracy i też później jesteś w domu?
Rozwiązaniem dla ciebie jest wynajem samochodu zastępczego.

Samochód zastępczy Kłodzko na czas naprawy twojego samochodu

Jeśli oddałeś samochód do warsztatu, a nie masz ochoty na dojazdy do pracy czy do sklepu autobusem, mechanik zaproponuje Ci samochód zastępczy, którego użytkowanie będzie wliczone w naprawę twojego samochodu. Czasem naprawy nie można wykonać od ręki ze względu na, że mechanik ma wiele pracy, gdyż sezon zimowy sprzyja awariom i uszkodzeniom samochodów. Poza tym część kierowców na ostatni moment wymienia opony na zimowe. Każdy mechanik ma na stanie kilka samochodów zastępczych, które udostępnia klientom przy dłuższych naprawach. Jest to także forma promocji i reklamy zewnętrznej dla warsztatu samochodowego, gdyż samochód oklejany jest napisami z nazwą i logiem firmy. W ten sposób w trakcie udostępniania samochodu zastępczego, firma może reklamować swoje usługi.
Samochód zastępczy wypożyczany jest na cały okres naprawy. Bardzo często mechanicy oferują promocje, w ramach których, klient użytkuje samochód zastępczy za darmo i ponosi jedynie koszt jego eksploatacji.
Samochody zastępcze są ubezpieczone i przechodzą regularne przeglądy techniczne. Warsztaty samochodowe nie angażują najczęściej własnych środków w zakup samochodów zastępczych i biorą je w leasing. W ten sposób właściciel warsztatu płaci jedynie ratę leasingową za samochód zastępczy, a wszystkie koszty jego użytkowania oraz pełną kwotę raty może wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo, jeśli jest płatnikiem VAT i użytkuje samochód zastępczy także do celów prywatnych, może odliczyć za jego eksploatację 50% VAT, a jeśli jedynie udostępnia go klientom, może odliczyć pełną wartość podatku VAT.
Jest to wygodna forma poszerzenia floty samochodowej w warsztacie, gdyż po zakończeniu umowy leasingowej właściciel warsztatu staje się właścicielem leasingowanych samochodów zastępczych, jeśli wziął je w leasing finansowy lub ma możliwość wykupu samochodów zastępczych w cenie, stanowiącej pewien procent ich wartości, ustalony w umowie leasingu operacyjnego.

Samochód zastępczy przysługujący z OC sprawcy wypadku

Jeśli miałeś wypadek samochodowy, kolizję lub stłuczkę, a nie byłeś winny zdarzeniu i jednocześnie twój samochód ucierpiał, przysługuje Ci samochód zastępczy. Każdy kierowca ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Jeśli tego nie uczyni grozi mu mandat i odebranie prawa jazdy. Dzięki wykupionemu ubezpieczeniu, w razie spowodowania wypadku, ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu sumę, która oszacowana jest na podstawie zniszczeń i awarii w samochodzie, powstałych na skutek kolizji drogowej lub wypadku.
Tym samym sprawca nie musi zajmować się kwestią odszkodowania samodzielnie. Prawo polskie wymaga posiadania aktualnego ubezpieczenia i regularnego płacenia składek na ubezpieczenie OC.

Samochód zastępczy Kłodzko – jeśli jesteś sprawcą a wykupiłeś dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenie AC, możesz liczyć na samochód zastępczy w ramach ubezpieczenia
Z kolei ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe. Kierowca może je jednak wykupić zabezpieczając się przed koniecznością płacenia z własnej kieszeni za naprawę samochodu, jeśli był sprawcą wypadku. Płacone regularnie składki pozwalają na pewien komfort psychiczny, że w razie wypadku, którego jesteśmy sprawcą, także przysługuje nam wypłata środków w ramach ubezpieczenia, a tym samym nasz budżet nie zostaje nadszarpnięty. Kiedy nasz samochód zostaje wzięty na lawetę do mechanika, a my potrzebujemy samochodu aby dojechać do pracy, możemy skorzystać z samochodu zastępczego, jeśli wykupiliśmy ubezpieczenie AC, dostaniemy go za darmo.

Jeśli jesteś kierowcą w firmie i przydarzył Ci się wypadek, a samochód objęty był ubezpieczeniem AC i obowiązkowym ubezpieczeniem OC, nie musisz się martwić, gdyż mechanik na czas naprawy może udostępnić także samochód dostawczy. Niestety jednak niewiele warsztatów oferuje takie możliwości, więc w razie wypadku w miejscu którego nie znasz, musisz zorientować się, czy w pobliżu znajduje się warsztat, który oferuje dostawcze samochody zastępcze.

Jeżeli wybieramy się w podróż za granicę, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie Assistance. Niezależnie, czy będziesz sprawcą, czy poszkodowanym w kolizji, ubezpieczyciel zagwarantuje Ci bezpieczny powrót do kraju, w tym ewentualne lawetowanie samochodu do Polski
bądź oddanie go w ręce tamtejszych mechaników na koszt ubezpieczyciela. W takiej sytuacji tobie przysługuje samochód zastępczy także za granicą. W ten sposób nie musisz przerywać swojego urlopu, a ubezpieczenie jednocześnie gwarantuje Ci, że nie stracisz dużo pieniędzy. Możesz więc spokojnie cieszyć się swoim urlopem, zwiedzając nowe miejsca samochodem zastępczym.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC gwarantuje w razie wypadku, w którym jesteśmy poszkodowanymi, możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku. Natomiast jeśli jesteśmy sprawcami musimy mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie AC, a jeśli wybieramy się za granicę także Assistance, które mają zagwarantowane w umowie możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego w ramach ubezpieczenia.