zabytek

Jak długo można korzystać z samochodu zastępczego?

Jeżeli nasz samochód został uszkodzony podczas kolizji drogowej, a kolizja była nie z naszej winy, to ubezpieczenie sprawcy pokrywa wszelkie koszty związane z naprawą naszego samochodu.
Podczas gdy nasz samochód znajduje się w warsztacie, my jesteśmy unieruchomieni. Dlatego ubezpieczyciele proponują wypożyczenie samochodu na koszt ubezpieczenia osoby, która przyczyniła się do kolizji.
Do tej pory samochód zastępczy z OC sprawcy przysługiwał tylko właścicielom firm, w tej chwili z tego przywileju korzystają również osoby fizyczne. Samochód zastępczy przysługuje nam od momentu, gdy nasze auto trafiło do warsztatu do momentu odebrania go z warsztatu. Jeżeli natomiast szkoda została zaliczona przez ubezpieczyciela jako szkoda całkowita, to auto zastępcze przysługuje nam do momentu wypłacenia odszkodowania.

Samochód zastępczy na pełny czas likwidacji szkody

Wszelkie formalności załatwiają pracownicy wypożyczalni aut, oni kierują wszystkie rachunki za usługę do ubezpieczycieli. Wypożyczalnie aut z rejonu całego naszego kraju dają taką usługę. Samochód zastępczy Wrocław również może nam zapewnić z wypożyczalni działających w tym właśnie mieście.
Dzięki takiej usłudze osoba, która została pozbawiona samochodu na jakiś czas, może funkcjonować bez przeszkód. W momencie kiedy jej samochód zostaje już naprawiony samochód zastępczy wraca do wypożyczalni.