maska sportowego pojazdu

Zgłoszenie szkody Compensa

Choćbyś był najostrożniejszym kierowcą na świecie, który nigdy w życiu nie złamał ni jednego przepisu i zawsze jeździ bezpiecznie i rozważnie, nie daje Ci to gwarancji uniknięcia stłuczki czy poważniejszego wypadku. Na drogach spotykamy wielu innych kierowców, nie wszyscy są równie ostrożni i skłonni do przestrzegania przepisów. Bywa, że ktoś wsiada za kierownicę zbyt zmęczony, by zachować koncentrację, że kieruje z telefonem przy uchu i kanapką w ręce, czy nawet po spożyciu alkoholu. Musimy się niestety liczyć z błędami innych użytkowników dróg i pojazdów.sportowy pojazd zastępczy
Dlatego tak ważne jest, by każdy pojazd był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków. Dlatego też warto posiadać polisę AC – nie ochroni nas to rzecz jasna przed uszkodzeniem auta czy szkodami na ciele, ale pozwala nie zostać na lodzie w obliczu konieczności wykonania kosztownej naprawy. Znane powiedzenie mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony i jak najbardziej dotyczy to też ubezpieczeń komunikacyjnych. Warto je zawierać, to przecież inwestycja w spokój i bezpieczeństwo finansowe.

Zgłoszenie szkody w Compensie

Jak wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe – kryteria bywają różne. Jedni porównują ceny polis, inni korzystają z polecenia znajomych. Warto też zasięgnąć opinii, jak sprawnie ubezpieczyciel reaguje w przypadku, kiedy zmuszeni jesteśmy skorzystać z polisy, bo przydarzył nam się wypadek. Oczywiście nikt nie zakłada takiej konieczności i lepiej, żeby się nam to nie przydało, ale w razie potrzeby lepiej, żeby procedury działały sprawnie. Jeśli Twoim znajomi chwalą się, że likwidacja szkody compensa poszła błyskawicznie – nie wahaj się skorzystać z tej podpowiedzi. Sama stłuczka jest i tak dużym stresem, zwłaszcza jeśli miała poważniejszy charakter, nie warto narażać się na dodatkowe nieprzyjemne przejścia podczas likwidacji szkody. Zdecydowanie lepiej, by takie sprawy załatwiane były sprawnie, szybko i bezboleśnie.

Niskie odszkodowanie? Są dopłaty!

Jednak nie jednemu zdarzyło się, że sama wypłata odszkodowania było mało satysfakcjonująca. Wycena szkody policzona na zamiennikach zamiast na oryginalnych częściach to mało opłacalna sprawa. Dlatego warto skorzystać z pomocy kogoś, kto zorganizuje dopłaty do odszkodowania, tak więc oprócz tego, co uzyska się od ubezpieczyciela, można jeszcze ekstra mieć od osobnego podmiotu, który odpowiednio wyceni szkodę i dalsze jej rozliczenie weźmie na swoje barki. Zupełnie nie interesuje cię, co będzie dalej z tą szkodą, a jest to o tyle ważne, że często po resztę forsy trzeba pójść do sądu.