licznik z oc

Samochód zastępczy z OC sprawcy TUW TUZ Kłodzko – instruktarz uzyskania

Absolutnie niezbędnym środkiem komunikacji w obecnych czasach są samochody. Większość z nas porusza się nimi codziennie, a coraz większy ruch na drogach zmusza do zachowania jak największej ostrożności podczas jazdy. Niestety, niekiedy zdarzają się sytuacje kiedy dochodzi do wypadku, a nasze auto zostaje uszkodzone i nie nadaje się do dalszej jazdy. Nie ma co wtedy załamywać rąk, bo należy się nam samochód zastępczy z OC sprawcy.
Jeszcze niedawno taka usługa była zarezerwowana tylko dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Inne osoby miały problem ze zwrotem kosztów wypożyczenia auta zastępczego, chyba że udało się udowodnić że nie można korzystać z zastępczych środków komunikacji lub trzeba przewozić osoby chore lub niepełnosprawne. Od pewnego czasu samochód zastępczy z OC sprawcy na szczęście przysługuje już wszystkim poszkodowanym w kolizjach czy wypadkach, nawet jeśli korzystają z samochodu tylko w życiu prywatnym. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja kiedy poszkodowany posiada drugie auto które może używać.  bmw zastępczy kłodzko i legnica, uniqa
Samochód zastępczy z OC sprawcy należy się nam praktycznie na cały okres kiedy nasze jest w naprawie i to od pierwszego dnia wystąpienia zdarzenia. Możemy spokojnie wypożyczyć auto zastępcze, pamiętając jednak że musi ono być dokładnie takiej samej klasy jak pojazd który uległ uszkodzeniu. Jeśli więc jeździliśmy samochodem klasy średniej, to wypożyczone musi również należeć do tej klasy. Na rynku jest już coraz więcej wypożyczalni oferujących auta zastępcze dla klientów poszkodowanych w wypadkach. Pomagają one również w załatwieniu wszelkich formalności koniecznych do prawidłowego rozliczenia się z firmą ubezpieczeniową, a sam samochód można u nich wypożyczyć bezgotówkowo, bo koszty tego pokryje ubezpieczyciel.

Tagi: