kraksa ciężarówki

Kraksa, stłuczka, wypadek? Na kłopoty samochód zastępczy!

Samochód bardzo często staje się nieodłącznym elementem naszego życia. Bywa potrzebny niemal jak tlen do oddychania. Do pracy, do wykonywania codziennych obowiązków, do wypoczynku. To już dzisiaj nie jest żaden luksus, to po prostu standard. Niestety nieprzewidziane sytuacje mogą przydarzyć się każdemu. Jeden moment, chwila nieuwagi i dochodzi do niegroźnej stłuczki albo poważniejszego wypadku.

W takich sytuacjach powinniśmy mieć świadomość, że bez względu na to, czy wykorzystujemy auto do celów zarobkowych, czy zupełnie prywatnych, przysługuje nam samochód zastępczy z oc sprawcy. Koszty jego wynajęcie pokrywane są z polisy sprawcy wypadku. A to przecież nie każdy wie, ale tak właśnie się dzieje, że towarzystwo ubezpieczeń ma obowiązek pokryć koszt wypożyczenia samochodu na czas naprawy pojazdu lub po prostu likwidacji szkody komunikacyjnej.

Wypożyczenie samochodu zastępczego

Istnieje wiele wypożyczalni, w których bez problemu możemy wynająć samochód zastępczy. Jedne lepsze, drugie gorsze, jednak ubezpieczyciel nie ma prawa narzucać nam wyboru konkretnej firmy. Nie decyduje on również o wysokościach stawek wynajmu, ani o limicie kilometrów, które można przejechać wypożyczonym autem. Powinniśmy natomiast wybrać samochód podobnej klasy, jak ten, który w trakcie kolizji czy wypadku uległ uszkodzeniu. wypożyczenie samochodu zastępczego

Firmy oferujące wypożyczenie samochodu zastępczego opłacanego z oc sprawcy do wynajęcia pojazdu wymagają zazwyczaj jedynie prawa jazdy. Jeżeli samochód chce wypożyczyć osoba prowadząca działalność gospodarczą, konieczny może okazać się także wpis do ewidencji lub odpis z KRS.

Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne. Klient wypożyczalni proszony jest o podanie numeru szkody i numeru polisy sprawcy. Wypożyczalnia zaś w jego imieniu rozlicza się z firmą ubezpieczeniową. Ceny wynajmu zależą natomiast przede wszystkim od klasy wypożyczanego auta.