pociąg zastępczy

Jak uzyskać samochód zastępczy z TUW TUZ?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: w piękny słoneczny dzień jedziemy do pracy i nagle z ulicy podporządkowanej wypada prosto nas nieuważny kierowca innego pojazdu. Nie zdążyliśmy wyhamować i bęc kolizja – samochód rozbity w stopniu znacznym. Nie dość, że czekają nas teraz nerwy i strata dużej ilości czasu to jeszcze dodatkowo nasze nowe auto nie nadaje się do użytku.
W podobnych sytuacjach, które przecież mogą przytrafić się każdemu, przysługuje nam samochód zastępczy z OC sprawcy. Żeby móc skorzystać z tej instytucji trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.
Po pierwsze musimy znaleźć wypożyczalnię aut, której ceny wypożyczenia nie przekraczają średnich cen w regionie. Jeśli nie znamy konkretnego adresu to łatwo możemy wyszukać takie firmy w internecie wpisując „samochód zastępczy Wrocław (lub inne miasto, w którym mieszkamy”.

TUZ TUW też da samochód zastępczy, ale idź do wypożyczalni aut

Kolejnym krokiem jest wybór pojazdu. Wypożyczane auto musi być podobnej klasy jak nasz samochód (ew. o klasę niższe).
Po trzecie musimy pamiętać o maksymalnym czasie, na który przysługuje nam samochód zastępczy. Co do zasady możemy z niego korzystać przez czas w jakim nasz pojazd znajduje się w warsztacie. Jeśli natomiast nastąpiła szkoda całkowita to przysługuje nam prawo korzystania z takiego samochodu, aż do momentu zakupu nowego. Nie można jednak tej czynności przeciągać, bowiem ubezpieczyciel może zażądać od nas opłaty w przypadku jeśli wykaże, iż z zakupem auta się nie śpieszyliśmy.

Tagi: