Brak środka transportu po szkodzie komunikacyjnej

Miałeś stłuczkę samochodową? Każdego roku wielu kierowców w całej Polsce ma problemy związane z kolizją samochodową. Niby wszystko powinno przebiegać w miarę szybko i sprawnie jednak nie zawsze tak jest.
Największym problemem jest brak środka transportu. Musimy wiedzieć o tym, że jeśli to nie my zawiniliśmy to mamy prawo domagać się o samochód zastępczy z OC sprawcy. Należy się nam on i możemy wypożyczyć samochód z wypożyczalni i jeździć nim, aż do czasu naprawy naszego pojazdu. Po wszystkim powinniśmy zabrać rachunek z wypożyczalni i przekazać go ubezpieczalni, która ma nam wypłacić pieniądze za szkodę samochodową. Zanim jednak wynajmiemy samochód zastępczy na własną rękę, to warto wcześniej zasięgnąć większej ilości informacji w ubezpieczalni, która będzie wynajem opłacać. Bardzo często jest tak, że ubezpieczalnie mają swoje wyznaczone wypożyczalnie samochodów, z którymi mają korzystne umowy i niechętnie zgadzają się na wynajęcie samochodu gdzie indziej. Jeśli tak właśnie jest, a my wypożyczymy pojazd na własną rękę, to może być duży kłopot ze zwrotem pieniędzy za czas jego użytkowania. Niby ubezpieczalnia ma taki obowiązek jednak nie będzie chciała się z niego wywiązać. Będziemy musieli uzbroić się w ogromną cierpliwość i zapewne otrzymamy i wyślemy masę pism w tej sprawie. Dla świętego spokoju więc warto wcześniej zasięgnąć informacji, aby później nie mieć problemów.
Jedno jest pewne, samochód zastępczy na pewno nam przysługuje, musimy jednak dowiedzieć się na jakich warunkach. Dużo chętniej są one wydawane przedsiębiorcom, niż osobom prywatnym. Czasami ubezpieczalnie wymagają udowodnienia, że jest nam samochód niezbędny w danym czasie. Zdarza się to jednak sporadycznie.