generali zastępczy

Stłuczka i co dalej? Weź auto zastępcze z Generali

Wśród kierowców bardzo często można spotkać się z opinią, że uzyskanie samochodu zastępczego po kolizji spowodowanej przez innego uczestnika ruchu, nie jest sprawą prostą. Krążą nawet pogłoski, że samochód zastępczy z OC sprawcy to jakaś miejska legenda i jest on dostępny jedynie dla wybranych. Oczywiście większość podobnych opinii mija się z prawdą.
W dzisiejszych czasach zdobycie pojazdu zastępczego po stłuczce to sprawa stosunkowo prosta i można ją załatwić bez większych ceregieli (oczywiście mogą to zrobić kierowcy nie będący sprawcami kolizji, w której został uszkodzony ich środek transportu). Nie jest również prawdą, że zgodę na samochód zastępczy może wydać ubezpieczyciel sprawcy, który rzecz jasna robi to bardzo niechętnie i tylko w przypadku poszkodowanych przedsiębiorców.

Zastępczy z TU Generali? Dlaczego nie

Najprostszym sposobem na załatwienie sobie takiego auta jest kontakt z wyspecjalizowaną wypożyczalnią samochodów. Jeśli np. jesteśmy mieszkańcami Wrocławia to taką firmę szybko odnajdziemy za pomocą internetu po wpisaniu – samochód zastępczy Wrocław. Wyszukiwarka wyświetli nam wtedy adresy wypożyczalni zajmujących się podobną działalnością.
Pozostaje nam już tylko skontaktowanie się przedstawicielem wybranej wypożyczalni, który powinien dopełnić wszelkich wymaganych formalności, niezbędnych do wydania nam auta zastępczego.